Euroweek znów z udziałem braliniaków

W dniach 8-12 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły z klas V, VI i VII wraz z nauczycielkami: Katarzyną Kireńczuk-Szczepaniak i Karoliną Tylżanowską po raz trzeci wzięli udział w warsztatach językowych Euroweek, które organizowane są przez Europejskie Forum Młodzieży. Tegorocznym miejscem naszego pięciodniowego pobytu było malownicze Międzygórze położone na Ziemi Kłodzkiej.

Program „Euroweek – Szkoła Liderów” jest specjalnym projektem edukacyjnym, pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Dodatkowym atutem jest rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych takich jak: przewodzenie, autoprezentacja czy praca w zespole.

W trakcie trwania szkolenia zajęcia były prowadzone przez szkoleniowców Fundacji Euroweek w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania krajów, kultury, zwyczajów, muzyki i nauki tańców narodowych wolontariuszy przebywających w tym czasie, m.in. z Meksyku, Indii, Kenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy, Gwatemali, Litwy i Malediwów. Ponadto mieliśmy okazję wybrać się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka oraz do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, aby podziwiać Wodospad Wilczki, drugi co do wielkości wodospad w polskich Sudetach.

Uczniowie z naszej szkoły aktywnie i z zaangażowaniem brali udział we wszystkich zajęciach. Wykazywali się dużą kreatywnością i serdecznością. Odważnie przełamywali bariery językowe i niejednokrotnie własne nieśmiałości. Na zakończenie pobytu nastąpiło uroczyste wręczenie każdemu certyfikatu udziału w szkoleniu. Uczniowie już zapowiedzieli wolontariuszom, że wrócą ponownie w przyszłym roku.