27 marca uczniowie klasy 3b i 3c udali się na wycieczkę do Wrocławia

Pierwszym punktem podróży było Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie. Po obejrzeniu filmu pracownik Hydropolis oprowadził uczniów po kolejnych strefach tematycznych poświęconych wodzie. Ekspozycje, multimedia i ciekawa scenografia pozwoliły uczniom poznać wiele tajemnic związanych z wodą. Dotyczyły one m.in. głębin morskich, życia w oceanach, historii inżynierii morskiej, człowieka i wody, miasta Wrocławia oraz jego systemów kanalizacyjnych.

Następnie udaliśmy się na najwyższy punkt widokowy w mieście – Sky Tower. Aby móc podziwiać piękne widoki, musieliśmy wjechać na 49 piętro. Wszystkim bardzo się podobało!

Kolejnym punktem wyprawy był Ogród Botaniczny we Wrocławiu, który przywitał nas malowniczym krajobrazem i panującą wokół ciszą. Słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Podczas wycieczki mieliśmy okazję dowiedzieć się, czym jest ogród botaniczny i jakie zadania stoją przed jego pracownikami. Poznaliśmy, co oznaczają tabliczki umieszczone przy roślinach i skąd pochodzi roślinność w ogrodzie botanicznym.

Na łonie przyrody czas mijał niepostrzeżenie, ale niestety, trzeba było wracać do domu.