Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat autyzmu.

Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do promowania otwartości i zrozumienia dla osób z autyzmem. W poniedziałek 4 kwietnia- na znak solidarności uczniowie oraz nauczyciele założyli niebieskie elementy garderoby.

Uczniowie klasy 4a w ramach innowacji pedagogicznej ,,Integracja- Zamiast Murów- Mosty’’ w trakcie godzin wychowawczych zrealizowali tematy dotyczące Zespołu Aspergera oraz Autyzmu. W trakcie poznawania podstawowej wiedzy, korzystali z serii książek ,, Bajki bez barier’’. Dzięki tym opowiadaniom, uczniowie poznali cechy, którymi charakteryzują się osoby z Zespołem Aspergera i Autyzmem. Dowiedzieli się, jak ważna jest otwartość i tolerancja. Podsumowaniem zajęć było wykonanie ulotek dotyczących autyzmu, które zostały przekazane pozostałym klasom, tak aby uczniowie mogli zapoznać się z podstawową wiedzą dotyczącą autyzmu. Mamy nadzieję, że takie wartości jak szacunek, empatia , zrozumienie i akceptacja będą towarzyszyć uczniom przez cały rok. Pamiętaj- poznaj zanim ocenisz!