Popołudnie z Wandą Rutkiewicz

8 kwietnia 2022 roku członkowie projektu „Z buta – śladami Wandy Rutkiewicz” spędzili popołudnie w szkole, pogłębiając wiedzę o bohaterce projektu.

Członkowie koła turystycznego uczestniczyli on – line w spotkaniu pt.: „Karawana do gwiazd. Wanda Rutkiewicz i jej szczyty marzeń”.

Aleksander Lwow i Janusz Kalinowski podczas wywiadu przybliżyli nam pierwszą Europejkę na Mount Evereście i pierwszą kobietę na szczycie K2, której życie i początki wspinania związane były z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.

Po spotkaniu obejrzeliśmy film Anny Pietraszek „W cieniu Everestu – Wanda Rutkiewicz”. Stworzyliśmy sobie nastrój jak w prawdziwym kinie: był popcorn, a w przerwie pizza.

Na koniec wysłuchaliśmy dwa słuchowiska Polskiego Radia poświęcone naszej bohaterce: “Pod stopami niebo i nad głową niebo” oraz „Zaczęło się od Ślęży”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom i osobom zaangażowanym w organizację naszego popołudniowego spotkania. To była przyjemność poznawać z Wami najsłynniejszą himalaistkę świata.

Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe posiłku, a paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie za bezpłatne wypożyczenie maszyny do popcornu.