Wycieczka rowerowa Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego do Rychtala.

W przepiękny czerwcowy czwartek 10 czerwca 2021 r. wybraliśmy się do Rychtala – miejsca – do którego chce się wracać

I choć była to krótka rowerowa wyprawa wcale nie była gorsza od tych dużych autokarowych, bo nie ma znaczenia, jak daleko jedziemy, ważne, żeby przywieźć coś z powrotem.

My z pewnością przywieźliśmy ze sobą kawał historii miasta Rychtala. Wiemy, jak wygląda jego herb i zastanawiamy się, jaką tajemnicę skrywają mury nawy kościoła . Wiemy, gdzie mieszkał znany organmistrz Bach, i gdzie miał swój warsztat. Znamy związek Rychtala z kawalerami maltańskimi i gdzie znajduje się dawny ich szpital. Zabraliśmy ze sobą piękno ewangelickiej pastorówki i chłód spaceru pod kasztanowcami.

Przy okazji zwiedziliśmy wnętrze kościółka w Mnichowicach, poznaliśmy historię Antoniego Gabriela, Jana Nowaka i drewnianego kościółka w Drożkach.

Nasze wędrówki po małej ojczyźnie mają ogromną wartość , dzięki nim uczniowie dostrzegają piękno regionu. Mamy nadzieję, że nim dorosną i opuszczą mury naszej szkoły poznają “kanon” naszego powiatu, a mówiąc o nim będą odczuwali dumę, że mieszkają właśnie tu – w Polsce, powiecie kępińskim, w gminie Bralin.