Wycieczka klasy 7a do Warszawy

Kolejne dni nauki szkolnej wypełnił nam wyjazd na dwa dni do Warszawy. 30 i 31 maja 2022 roku spędziliśmy w stolicy naszego kraju. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie zaliczyliśmy wejście na punkt widokowy, z którego podziwialiśmy piękną panoramę stadionu.

Następnym punktem zwiedzania była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Z pewnością jest to miejsce warte odwiedzenia – młodzież bawiła się bardzo dobrze, pięknie łącząc relaks z nauką. Po wizycie w centrum udaliśmy się do parku trampolin „Hangar 646”.

Zmęczeni zakwaterowaliśmy się w hotelu, ale już po chwili witalności dodały nam liczne wizyty koleżanek i kolegów.

Wcześnie rano udaliśmy się do królewskich Łazienek. Niektórzy z nas nie byli tu jeszcze nigdy. Kolejne godziny miło spędziliśmy na spacerowaniu i poznawaniu historii. Pani przewodnik Ewa Waligóra nie tylko wspaniale opowiada o historii, potrafi również pisać kryminały. Jej „Zabójczą wycieczkę” mamy już w swoich biblioteczkach.

Po dużej dawce historii z ulgą spacerowaliśmy uliczkami starego miasta, aż dotarliśmy do Krakowskiego Przedmieścia, skąd udaliśmy się w drogę powrotną do Bralina.

Już na zawsze zapamiętamy, co znajduje się pod kolumnadą Pałacu Saskiego, który król przeniósł stolicę do Warszawy i kto założył Łazienki Królewskie.

Wyjazd był naprawdę udany, cechowała go: piękna pogoda, dużo chodzenia, a wieczorem …. szaleństwo w pokojach. Nasz pobyt w Warszawie nie mógł przecież ograniczać się tylko do wrażeń intelektualnych.