Wizyta Eurokrasnali

Dzień 9 maja jest oficjalnym dniem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. Unia Europejska to gospodarczo-polityczny związek 28 demokratycznych państw europejskich. „Zjednoczeni w różnorodności” to motto Unii Europejskiej, którego po raz pierwszy użyto w 2000 r. Oznacza ono, że aby zapewnić pokój

i dobrobyt oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie, Europejczycy powinni działać wspólnie. 1 maja 2004 roku nastąpiło największe w historii rozszerzenie UE. Do wspólnoty wstąpiło10 krajów, w tym również Polska.

W związku ze Świętem Unii Europejskiej Szkolny Klub Europejski “EUROKLUB” zaprosił do naszej szkoły gości z różnych krajów Unii Europejskiej – Eurokrasnale. Nasi zagraniczni przyjaciele przeprowadzili zajęcia dla klas II i III pt. “Zwiedzamy Unię Europejską z Eurokrasnalami.” Było międzynarodowo, kolorowo i zabawnie. Eurokrasnale zabrały drugo i trzecioklasitstów w podróż po krajach Europy. Zwiedziliśmy słynne stolice i miasta. Uczniowie wysłuchali bajki o powstaniu Unii Europejskiej. Pracowali z mapą. Spotkali się z bohaterami słynnych bajek. Nasi goście przygotowali także europejskie zadania i zagadki, z którymi klasy poradziły sobie znakomicie. Na zakończenie zajęć w podzięce za wspólną zabawę Eurokrasnale rozdały klasom pamiątkowe dyplomy.