Wiadoma rzecz – stolica!

W dniach 10 i 11 czerwca 209 r. klasa 5 a przebywała na dwudniowej wycieczce w Warszawie. Jej pobyt w stolicy Polski rozpoczął się od zwiedzania kulis Telewizji Polskiej. Grupa mogła wejść m.in. do studia sportowego, „The Voice of Poland” czy „Pytania na śniadanie”, bardzo ciekawe było też muzeum TVP.

Później uczniowie udali się do słynnego liceum im. Stefana Batorego, gdzie uczyli się m.in.: poeta Krzysztof Kamil Baczyński czy bohaterowie „Kamieni na szaniec” – Aleksy Dawidowski, Jan Bytnar i Tadeusz Zawadzki. Po pobycie na Powązkach przyszedł czas na zwiedzanie Starego Miasta. Piątoklasiści byli więc przy pomniku warszawskiej Syrenki, Pomniku Małego Powstańca, Grobie Nieznanego Żołnierza, na Krakowskim Przedmieściu, w Łazienkach. Niezapomniany okazał się widok na panoramę miasta z tarasu Pałacu Kultury i Nauki.

Kolejnego dnia uczniowie spędzili kilka godzin w Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeli wystawy stałe i czasowe, wykonywali doświadczenia i uczestniczyli w różnego rodzaju miniwarsztatach.

Zdjęcia najlepiej ilustrują emocje, jakie towarzyszyły młodym turystom podczas pobytu w Warszawie.