VI Rajd Świętej Jadwigi

27 października 2023 r. odbył się VI Rajd Świętej Jadwigi do kaplicy na łąkach pod Mnichowcami. Do wędrówki po małej ojczyźnie zachęciliśmy uczniów klas 4a i 4s oraz uczestniczki projektu Ok. RUCH.

Prognozy pogody sprawdziły się idealnie. Dzień ten był kolejnym dniem złotej polskiej jesieni.

Nasi najmłodsi okazali się wspaniałymi turystami – wraz ze swoimi wychowawcami (Wiesławem Klaczyńskim i Grażyną Wróbel) i nauczycielami opiekunami ( Marzeną Turowską, Agnieszką Czarnasiak – Szydłowską, Katarzyną Kireńczuk – Szczepaniak, Małgorzatą Domagałą) dzielnie wędrowali do Mnichowic.

Uczestnicy rajdu co roku zapoznawani są z historią wędrówki św. Jadwigii Śląskiej i legendami związanymi z kapliczką na łąkach. W tym roku historię tego niezwykłego miejsca przedstawiała dzieciom sama św. Jadwiga, w którą wcieliła się pani Agnieszka Czarnasiak – Szydłowska. Wszyscy byliśmy zachwyceni tym pomysłem. Zwieńczeniem rajdowej lekcji historii był konkurs krajoznawczy. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze wędrówki odbywają się tak sprawnie – Urzędowi Gminy Bralin, Proboszczowi naszej parafii oraz Dyrekcji szkoły,

Nieocenioną pomocą w organizacji rajdu były panie z Rady Rodziców – Aneta Cieluch, Ewelina Krysińska i Liliana Gurdak, które na mecie rajdu przygotowały kiełbaski z grilla oraz słodką niespodziankę. Ogromne podziękowanie za foto obsługę oraz zorganizowanie kamizelek dla dzieci przesyłamy do pani Eweliny Krawczyk.

Dzięki uprzejmości firmy Pana Wiesława Brząkały szczęśliwie wróciliśmy autobusem do Bralina.

Wszystkim bardzo dziękujemy za przychylność.

Nie sposób tu opisać wspaniałe doznania jakie wróciły z nami do domów. Wszyscy pozwolili nogom nieść się niezależnie od pogody, kałuż, błota i innych dolegliwości. Niezależnie od tego wiemy, że za rok znów zaprosimy kolejnych uczniów na wędrówkę, bo bardzo zależy nam, aby nasi uczniowie poznawali swoją małą ojczyznę w tak niecodzienny sposób.