Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

23 kwietnia na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w sobotę, był świętem wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę.

W poniedziałek, 25 kwietnia nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego święta. W tym dniu dzieci i młodzież zostali zapoznani z krótką historią tego wydarzenia. Mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej książce, poznania mądrych myśli wypowiedzianych przez znanych poetów, pisarzy. Uczniom klas młodszych czytano wybrane baśnie H.Ch. Andersena. Młodzież klas 4-8, która w tym dniu odwiedziła bibliotekę szkolną i wypożyczyła książkę, mogła wziąć udział w losowaniu upominków.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości. W dalszym ciągu serdecznie zapraszamy do biblioteki i korzystania z naszej internetowej wypożyczalni online.