Nepal jakiego nie znacie.

11 maja 2022 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z fotografem, podróżnikiem, geodetą autorem niezwykłych wystaw fotograficznych panem Wojciechem Tokarskim.

Uczestnicy projektu „Z buta – śladami Wandy Rutkiewicz” z zaciekawieniem słuchali informacji o Nepalu – kraju najwyższych gór.

Nasz gość zabrał nas w inną rzeczywistość. Wspólnie wędrowaliśmy ulicami nepalskich miast, przyglądając się niezwykłym portretom tamtejszej ludności. Zaglądaliśmy do domów tubylców, poznaliśmy zwyczaje ich domów i obrzędów. Odbyliśmy też trekking pod szczyt Kanczendzongi. Zobaczyliśmy spektakularne widoki i poznaliśmy, jak żyją ludzie wysoko w górach.

Prezentacja dotyczyła wielu aspektów, dowiedzieliśmy się, jak ciekawy i piękny może być świat, i że są miejsca gdzie ludzie się nie spieszą. Nasze spotkanie było bogato ilustrowane fotografiami z prywatnych zbiorów.

Zaangażowanie w realizację naszego projektu prowadzi nas do wspaniałych miejsc, inspiruje do robienia rzeczy nieznanych i powoduje, że spotykamy nietuzinkowych ludzi. Spotkanie „w okolicach Kanczendzongi” z Wojciechem Tokarskim było ucztą dla każdego turysty ciekawego świata.