Nasi piłkarze najlepsi w powiecie

Reprezentacja naszej szkoły sięgnęła po mistrzostwo powiatu kępińskiego w piłce nożnej chłopców. Turniej rozegrano na baranowskim kompleksie boisk „Orlik” w ramach XXII Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2020/2021.

Do rywalizacji przystąpiło sześć reprezentacji szkół podstawowych z Bralina, Donaborowa, Krążkowych, Mroczenia, Opatowa i Trzcinicy. Uczestników podzielono na dwie grupy eliminacyjne, w których zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. W pierwszej najlepsza okazała się reprezentacja z Trzcinicy, w drugiej – z Bralina.

Nasza drużyna, prowadzona przez Wiesława Klaczyńskiego, okazała się najlepsza nie tylko w rozgrywkach grupowych, ale także w meczu finałowym. W decydującym starciu zwyciężyła 3:1, zapewniając sobie tym samym mistrzostwo powiatu za rok 2020/2021. Do Bralina trafiły jeszcze dwie nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Antoniego Zmyślonego z kl. 7 a, a Bartosz Wawrzynowski z kl. 8 a został królem strzelców. Zwycięstwa serdecznie gratulujemy i zawodnikom, i trenerowi.