Policja ostrzega!

7 czerwca 2021 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z policjantami. Celem spotkania było przypomnienie jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Zbliża się wyczekiwany odpoczynek dla dzieci, a wraz z nim wiele wędrówek, wycieczek, obozów czy kolonii. Wysokie temperatury, piękne słońce zachęca wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Policjanci jednak przypominali i przestrzegali uczniów klas I-III przed niebezpiecznym zachowaniem. Temat spotkania związany był nie tylko z bezpiecznym spędzaniem wakacji, ale również właściwym poruszaniu się po ulicach. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego oraz właściwego zabezpieczania swoich rowerów czy hulajnóg. Po zajęciach teoretycznych nadszedł czas na niespodziankę! A mianowicie każdy mógł, chociaż na chwilę, wcielić się w rolę policjanta lub policjantki i wejść do radiowozu.

Spotkanie, które wywołało uśmiechy na twarzach dzieci, dobiegło do końca, jednak na pewno pozostanie w pamięci dzieci na długo! Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Kępnie za przeprowadzenie prelekcji. Natomiast dzieciom i ich najbliższym życzymy pogodnych, zdrowych oraz bezpiecznych wakacji!