Chłopcy wicemistrzami powiatu

W piątek 15 marca 2019 r. nasza reprezentacja chłopców wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłkę Siatkową. Zawody rozgrywane były w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna składała się głównie z chłopców z klasy ósmej, którzy dzielnie walczyli do ostatniej piłki z gimnazjalistami. Do turnieju przystąpiło osiem drużyn z całego powiatu. Zostały one podzielone na dwie grupy po cztery szkoły.  Nasz grupa rozgrywała swoje mecze w Perzowie. Po wygraniu dwóch spotkań jednej porażce wywalczyliśmy awans do ścisłego finału rozgrywek, który odbywał się na hali sportowej w Rychtalu.

W pół-finale zmierzyliśmy się ze zwycięzcą drugiej grupy – SP Mroczeń. Po bardzo dobrej grze Naszego zespołu wygraliśmy swój mecz, a to oznaczało awans do finału!

W finale spotkaliśmy się z gospodarzem turnieju. Niestety finał toczył w myśl powiedzenia, że „ściany pomagają gospodarzom” . Przy dopingu rychtalskich uczniów, po bardzo zaciętej walce ostatecznie przegrywamy i zajmujemy II miejsce w Mistrzostwach Powiatu.

Skład chłopców: Antczak P., Antczak M., Kula, Zmyślony, Kłodnicki, Grzesiński, Urbański, Oziembłowski.

Nieco pecha mieli chłopcy z VI klasy, którzy swoje mecze rozgrywali na sali w Łęce Mroczeńskiej, w ramach XX Igrzysk Dzieci. Nasz drużyna trafiła do grupy, gdzie musiała zmierzyć się z SP 3 Kępno (późniejszy triumfatorem rozgrywek), gospodarzem SP Łęką Mroczeńska i SP Trzcinica. Dwa pierwsze mecze, chłopcy przeszli jak burza, wygrywając z drużyną z Trzcinicy i Łęki Mroczeńskiej.  W trzecim meczu po zaciętej walce przegraliśmy z drużyną z Kępna.  Niestety, pomimo dwóch zwycięstw, nie udało się awansować do finału. O końcowej klasyfikacji w grupie decydowała tzw. „mała tabela”, która wypadała na niekorzyść naszych chłopców. Skład chłopców: Wawrzynowski B., Wawrzynowski J., Jędrzejak, Doktor, Zmyślony, Kozioł, Łukianowski, Przybył.