2. miejsce w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Technicznych „Sprawni w przyszłym zawodzie”

15.03 br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych „Sprawni w przyszłym zawodzie”.

Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu. Jednocześnie jest świetną promocją szkoły, a w szczególności zaplecza technicznego, jakim dysponuje ta placówka. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 13. szkół z powiatu kępińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 2. uczniów: Aleksandra Matyszczak i Witold Kuropka – oboje z klasy 8a. Uczniów zachęcił do konkursu i przygotowywał Jerzy Liebner nauczyciel zajęć technicznych.

Uczniowie biorący udział w zmaganiach odpowiadali na pytania testowe oraz wykonywali zadania praktyczne w 10. pracowniach takich jak: agrobiznes, gastronomia, fryzjerstwo, logistyka i handel, biologiczno-rolniczna, budowniczo-projektowa, elektrotechniczna, technologii drzewnej i tapicerska oraz mechaniki pojazdowej.

W tegorocznej edycji dla szkół podstawowych najlepiej poradzili sobie uczniowie z Hanulina, na drugim miejscu uplasowała się nasza drużyna, a na trzecim ekipa z SP nr 3 w Kępnie.  To kolejny bardzo dobry występ naszej młodzieży w tym konkursie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani drobnymi upominkami indywidualnymi oraz dyplomami dla szkół, natomiast zwycięscy otrzymali sprzęt elektroniczny, a placówki oświatowe drukarki.