Aktywni dla Niepodległej

11 i 12 listopada 2018 r. nie było lekcji. Niektórzy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spędzili te dni aktywnie, na sportowo.

Michał Bednarek z kl. 4 b, Rafał Noculak i David Troianovskyi z 5 b i Damian Rydz z 8 a wzięli udział w Niepodległościowym Maratonie MTB. Ta impreza kolarska zorganizowana została po raz dziewiąty w Wieruszowie. W zawodach wystartowało ponad 200 osób. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się R. Noculak, zajmując w swojej kategorii wiekowej II miejsce.

Tego samego dnia Wiesław Klaczyński, nauczyciel wychowania fizycznego, debiutował w V Kępińskim Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno, rywalizując z ponad 350 zawodnikami z Polski i Ukrainy. Ostatecznie pan Wiesław 10-kilometrową trasę pokonał w 48 minut, zajmując 120. lokatę. Gratulujemy tym bardziej, że to dopiero początek jego przygody z bieganiem.

Z kolei 12 listopada nauczyciele: Małgorzata Domagała, Katarzyna Kireńczuk-Szczepaniak, Jacek Kuropka i Piotr Szczepaniak oraz spora grupa dzieci, młodzieży i ich rodziców wzięli udział w imprezie rowerowej pn. „100 km na stulecie niepodległości”. Jej organizatorem były: Biblioteka Publiczna w Bralinie oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. Więcej na ten temat w artykule „Sto kilometrów na stulecie niepodległości”.