Sto kilometrów na stulecie niepodległości

Uczestnicy oraz sympatycy projektu „Latająca Galeria SZATNIA” w poniedziałek 12 listopada 2018 r. po raz drugi uczcili Naszą Niepodległą. Wszyscy wspólnie wzięli udział w sportowej imprezie rowerowej „100 km na stulecie niepodległości”.

Trasa rajdu rowerowego prowadziła przez Bralin, Szklarkę Mielęcką, Mielęcin, szczyt Kobylej Góry lub Czermin, Marcinki, tzw. Tabor Stary, Tabor Mały, Bralin i stanowiła łącznie 25 km. Trasę pokonywano w czterech grupach: projektowicze i sympatycy, UKS Sport Bralin grupa starsza, szkółka kolarska działająca przy UKS i sympatycy oraz „zawodowa” grupa męska.

O godzinie 11.00 wspólnym zdjęciem oraz zapaleniem znicza pod pomnikiem pamięci w pobliżu kościoła parafialnego co najmniej czterdzieści osób rozpoczęło aktywność dla Niepodległej. Założeniem spotkania było, aby cztery grupy przejechały wyznaczoną trasę 25 km tak, aby w sumie pokonać 100 km. Wśród uczestników znalazły się cztery osoby, które przejechały taki dystans: Dariusz Drelak, Milena Drelak, Piotr Szczepaniak i Michał Biziak. Jesteśmy dumni z wszystkich cyklistów! Dziękujemy, że byliście. Takie chwile zmieniają nas na lepsze, takie chwile zmieniają Polskę na lepsze.

Zakończeniem imprezy było wspólne ognisko z grochówką i kiełbaskami. Dziękujemy grupie projektowej, która jak zwykle stanęła na wysokości zadania.

Projekt „Latająca Galeria SZATNIA” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.