2. miejsca, dwóch drużyn SP Bralin w Powiatowym Turnieju BRD

W czwartek 9 maja 2019 r. na terenie miasteczka ruchu drogowego w Baranowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych.

Turniej już tradycyjnie składał się z trzech części: teoretycznej w postaci dwóch testów wiedzy (ogólny oraz skrzyżowania), praktycznej jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Szkołę Podstawową w Bralinie, w tym roku reprezentowało aż 7. uczniów. Grupę młodszą – z klas 4 – 6 reprezentowali: Zofia Bryłka, Zuzanna Pazek, Jakub Kozioł oraz Mateusz Liebner, natomiast starszą z klas 7 – III gimnazjum: Patryk Antczak, Dominik Dąbrowski oraz Weronika Przewdzięk.

Turniej stał już tradycyjnie na wysokim poziomie organizacyjnym, wszystko było zapięte na tzw. ostatni guzik. Tylko pogoda nie dopisała – było deszczowo i bardzo zimno, co utrudniało zmagania na torze rowerowym.

Zgłoszone drużyny zaprezentowały wysoki poziom przygotowania. W tegorocznej odsłonie turnieju zwyciężyli faworyci, czyli ekipy ze Słupi i Mikorzyna.

Nasze drużyny przygotowane pod kierunkiem pana Jerzego Liebnera i panią Mirosławę Zauchę spisały się bardzo dobrze zajmując 2. miejsca w obu kategoriach. Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, za naukę testów, ćwiczenia praktyczne, a nauczycielom za ich przygotowanie.