Wycieczka klas 2c i 3a do Łodzi

Dnia 16 kwietnia 2019r. uczniowie klasy 2c i 3a brali udział w wycieczce do Łodzi.

Pobyt w Łodzi rozpoczęliśmy od wejścia do Centrum Nauki Eksperymentarium, gdzie mogliśmy wszystkiego dotknąć, w zabawny sposób ujrzeć objaśnienia często skomplikowanych zagadnień z różnych dziedzin nauki.

Następnie mieliśmy okazję troszkę się pobawić w Pinboll Laserowy. Była to zabawa, wymagająca aktywności fizycznej, Gra odbywała się na specjalnie stworzonej arenie, w formie labiryntu, skrytej w tajemniczym półmroku, Każdy z graczy ubrany był w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał – wiązkę laserową.

Kolejnym przystankiem wycieczki było EC1 Planetarium. Tutaj mieliśmy przyjemność oglądać pokaz pt. „Gwiazdozbiory wiosennego nieba”. Był to czas spędzony w przestworzach, pośród gwiazd, planet i innych ciał niebieskich. Przewodnik bardzo skrupulatnie objaśnił nam owe gwiazdozbiory oraz udzielił odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Wszyscy czuliśmy się, jakbyśmy byli częścią kosmosu.

W dalszej części wycieczki spacerowaliśmy ulicą Piotrkowską i podziwialiśmy zabytkowe kamienice.

Pod koniec wycieczki, wybraliśmy się do McDonalda. Tam najedliśmy się do syta i ruszyliśmy w podróż powrotną do Bralina. Gdy byliśmy pod szkołą, czekali na nas rodzice i wróciliśmy do domów.

Wycieczkę uważamy za udaną!