100 minut aktywności na stulecie niepodległości

Uczestnicy projektu Latająca Galeria „Szatnia” wraz ze swoimi przyjaciółmi uczcili setną rocznicę niepodległości poprzez sto minut wędrówki w terenie. Ideę marszu symbolizowały biało-czerwone wstążeczki zawiązane na kijkach nordic walking.

W przepiękne sobotnie przedpołudnie młodzież z zaprzyjaźnionymi osobami ruszyła w stuminutową wędrówkę ze świetlicy „Tęcza” przez Pólko i Brodzisko do miejsca startu. Październikowy marsz był bardzo przyjemną wędrówką, sprzyjała temu dobra pogoda i miłe znajome twarze. Ponadto była to swoista lekcja miłości do Ojczyzny. Powtarzając za profesorem Józefem Drabikiem, można powiedzieć, że „zdrowie jest wartością, dzięki której człowiek może realizować swoje aspiracje, a tym samym poprawiać swoją jakość życia, co w prostej linii prowadzi do m.in. większej wydajności pracy dla ojczyzny i do pomnażania dóbr narodowych. Dbanie o te dobra poprzez zabiegi wokół zdrowia jest wyrazem patriotyzmu (…) Nasza aktywność fizyczna jest powinnością. Każda troska o państwo jest formą patriotyzmu. Dbanie o zdrowie to dbanie o siłę państwa i współodpowiedzialność za dalsze losy kraju (…)”.

W sumie uczestnicy marszu nordic walking przeszli około 7 kilometrów. Na mecie dla chętnych przygotowano poczęstunek. Nie zapomniano także o pamiątkowych zdjęciach, które można znaleźć w naszej galerii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za piękną, sportową postawę i życzymy, aby idea nordic walking towarzyszyła im w codziennym życiu.