Na piechotę do św. Jadwigi

22 października 2018 r. odbył się II Rajd Świętej Jadwigi do kaplicy Na Łąkach pod Mnichowcami. Tym razem do wędrówki po małej ojczyźnie zachęciliśmy uczniów klas 4.

Nasi najmłodsi wykazali się prawdziwie turystyczną postawą, wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami dzielnie zawędrowali do kapliczki na łąkach. Tam z zaciekawieniem słuchali o wędrówce św. Jadwigi Śląskiej, o legendach związanych z kapliczką i ludziach związanych z tym miejscem. Na koniec młodzież wzięła udział w konkursie krajoznawczym.

Nieocenioną pomocą w organizacji rajdu okazali rodzice klas 4. – dzięki ich hojności dzieci miały napoje i słodycze. Panie z Rady Rodziców przygotowały kiełbaski z grilla na mecie rajdu, z kolei firma Transporter Travel użyczyła nagłośnienia i zapewniła bezpłatny transport do Bralina, zaś państwo Hodyjasowie zapewnili zaplecze sanitarne. Wszystkim składamy podziękowania za życzliwość i nieocenioną pomoc.

Każde spotykanie z historią, bezpośrednie jej doświadczanie i przeżywanie powoduje to, że dzieci zaczynają lepiej ją rozumieć. Nas uczniowie zrobili kolejny krok ku temu, by poznać i pokochać swoją małą ojczyznę.