XXV edycja targów w Łodzi za nami!

Temat podróży powrócił do nas wraz z nadejściem wiosny – 23 marca 2019 r. wzięliśmy udział w XXV edycji łódzkich targów – Regiony Turystyczne Na Styku Kultur. Wizyta w Łodzi pobudziła w nas chęć do odkrywania nowych miejsc oraz aktywnego wypoczynku.

Targowe ekspozycje były oblegane przez zwiedzających, bo na każdym stoisku było mnóstwo atrakcji i konkursów. Odwiedzając targi znaleźliśmy wiele ciekawych wydawnictw promocyjnych, map i przewodników. Na wszystkich stoiskach bardzo dużą popularnością cieszyły się degustacje regionalnych specjałów. Młodzież z nieukrywaną radością kolekcjonowała mapy, foldery i gadżety dostępne na stoiskach oraz brała udział w przygotowanych dla nich atrakcjach.

Podczas Festiwalu Podróżników niewątpliwie największe wrażenie zrobiło na nas spotkanie z Krzysztofem Wielickim. opowiedział nam on o zimowych wyprawach na ośmiotysięczniki ze szczególnym uwzględnieniem K2.

Młodsza część widowni zachwyciła się Kamilą Kielar, która zabrała nas na wyprawę kajakiem morskim wzdłuż zachodniego wybrzeża Kanady, aby odnaleźć endemiczny podgatunek niedźwiedzia czarnego, którego barwa futra, wbrew nazwie, jest biała.

Tegoroczne jubileuszowe Targi Turystyczne „Na Styku Kultur” zaliczamy do bardzo udanych – można się spodziewać, że w przyszłym roku z jednakowym zapałem weźmiemy w nich udział.