Wyłoniono najlepszych ortografów

Po raz 17. w Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej wyłoniono gminnych „Mistrzów Ortografii”. W konkursie, zorganizowanym 22 kwietnia 2022 r., uczestniczyło 12 osób. Oprócz gospodarzy w zmaganiach wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.

Autorką dyktanda tym razem była Teresa Michalska, dyrektorka bralińskiego przedszkola. W opinii uczestników rywalizacji tekst nie należał do skomplikowanych. Trudno się z tym nie zgodzić, bo różnice w ilości zdobytych przez uczniów punktów były niewielkie.

Ostatecznie reprezentujący Szkołę Podstawową w Bralinie wypadli bardzo dobrze. W kategorii klas IV-VI drugie miejsce zajął Bartłomiej Szczepanik, trzecia była Karolina Albert. Z kolei w grupie starszej, kl. VII-VIII, najlepsza okazała się Emilia Witak, zaś wicemistrzynią ortografii została Julia Kowalczyk. Bralińską podstawówkę reprezentowali ponadto: Jowita Pastusiak z kl. 5 a i Jakub Kałużny z kl. 8 b.

Fundatorem nagród był wójt gminy Bralin Piotr Hołoś. On też objął honorowy patronat nad imprezą. Gratulujemy sukcesów i uczniom, i ich opiekunom: Jolancie Cudniewicz, Katarzynie Kireńczuk-Szczepaniak i Jackowi Kuropce.