Wycieczka do Torunia w ramach projektu „Poznaj Polskę”

W dniach 1 – 2 grudnia 2021 r. 48 uczniów naszej szkoły miało okazję odwiedzić Toruń. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta – z przewodnikiem. Młodzież mogła zmierzyć się z krzywą wieżą, poznać historię miasta i podziwiać piękne, zabytkowe kamienice. Poznaliśmy również toruńskie losy Mikołaja Kopernika.

Następnie przeszliśmy do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, gdzie zapoznaliśmy się z życiem i działalnością najsłynniejszych globtroterów.

Wieczorem uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie młodzież miała okazję wysłuchać barwnej opowieści o piernikach oraz samemu wyrobić swoje pierniczki.

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym, zakupić pierniczki i pamiątki.

Drugiego dnia zaczęliśmy zwiedzanie od Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie uczniowie mogli oglądać wystawy interaktywne z wielu dziedzin, takich jak fizyka, astronomia, biologia czy muzyka. Zabawa dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych emocji i poszerzyła ich wiedzę.

Po krótkim spacerze udaliśmy się do Centrum Popularyzacji Kosmosu “Planetarium – Toruń”, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawym seansie.

Podróż do domu upłynęła nam w miłej atmosferze. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i pozwoliła na integrację młodzieży.