W świątecznym klimacie

Nie tylko w Dreźnie, Pradze, Wrocławiu czy Gdańsku tradycją stała się organizacja świątecznych jarmarków. Tak jest również w naszej szkole. W czasie tego wyjątkowego wydarzenia w niedzielne popołudnie, 10 grudnia 2023 r., można było podziwiać i oklaskiwać występy artystyczne dzieci, dokonać zakupu unikatowych prezentów, wypić kawę, zimową herbatę czy kubek gorącej czekolady, zjeść coś słodkiego i porozmawiać w miłym towarzystwie. W pomieszczeniach szkoły znajdowało się stoisko z bombkami, fotobudka i kącik Świętego Mikołaja, z którym każdy mógł porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na piętrze zainstalowano punkt poboru krwi – do oddania tego cennego daru zgłosiły się 32 osoby.

– Od samego początku naszym zamysłem było zorganizowanie wydarzenia, które połączy szkolną i gminną społeczność, które będzie okazją do spotkania i rozmów, które zapoczątkuje czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia – mówiła Liliana Gurdak, przewodnicząca Rady Rodziców, otwierając tegoroczną odsłonę jarmarku. Czy ten zamysł się udał? Oczywiście. W niedzielnym wydarzeniu licznie uczestniczyły całe rodziny: dzieci, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, byli też pedagodzy. Okazuje się, że szkoła nie musi być kojarzona wyłącznie z nauką, to też miejsce do wspólnego świętowania i przeżywania różnych uroczystości.

Warto wspomnieć, że w pomoc przy organizacji jarmarku zaangażowali się rodzice, nauczyciele, uczniowie, a także liczni darczyńcy.