Świętowały wspólnie z panami

8 marca, podczas okolicznościowego apelu z okazji Dnia Kobiet, który odbył się w holu szkoły, klasa 4 a zabrała widzów na krótką wędrówkę przez wieki.

Młodzi artyści pokazali kobiety i adorujących je mężczyzn w różnych epokach historycznych. Na scenie pojawili się więc Adam i Ewa, para ludzi pierwotnych, starożytny Rzymianin i Rzymianka, średniowieczny rycerz z wybranką swego serca oraz dziewczyna i chłopak ze współczesności. Zabawne teksty przeplatane były muzyką. W programie wykorzystano piosenki „Ach, te baby” z repertuaru Eugeniusza Bodo, „Najwięcej witaminy” Andrzeja Rosiewicza, „Być kobietą” Alicji Majewskiej i „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk.

W imieniu mężczyzn życzenia obecnym podczas uroczystości paniom złożył zastępca wójta Robert Kieruzal i dyrektor Adam Pruban, przekazując jednocześnie na ręce swoich zastępczyń, Karoliny Forysiak i Krystyny Żary, oraz przewodniczącej Rady Rodziców, Aleksandry Kubackiej – kwiaty.

Organizacją przedstawienia zajął się Jacek Kuropka, pomocą służyły mu panie: Elżbieta Leśniarek (dekoracje) i Iwona Maciejewska (oprawa muzyczna).

Druga odsłona uroczystości miała miejsce w „Gościńcu pod Lasem” w Turkowach Brzeziu, gdzie dawni i obecni pracownicy szkoły oraz ich goście spotkali się na wspólnym obiedzie i kawie.