W powiecie byli drudzy

7 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Jego celem jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu. Jednocześnie jest świetną promocją szkoły, a w szczególności zaplecza technicznego, jakim dysponuje ta placówka. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły prawie wszystkie szkoły powiatu kępińskiego, w których funkcjonują oddziały gimnazjalne (zabrakło Perzowa).

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Zuzanna Gogół i Aleksandra Marciniak oraz Adam Dembny i Dawid Dirbach. Wszyscy uczęszczają do klasy III c. Uczniów zachęcił i przygotowywał do konkursu Jerzy Liebner, nauczyciel zajęć technicznych.

Uczestnicy rywalizacji byli podzieleni na dwuosobowe zespoły: męskie i żeńskie, które zmagały się z teorią z szerokich ram, zagadnień technicznych, jak i wykonywali zadania praktyczne. Dziewczęta wykonywały zadania w pracowniach takich jak: agrobiznes, gastronomia, fryzjerstwo, logistyka czy handel, chłopcy zaś w: biologiczno-rolnicznej, budowniczo-projektowej, elektrotechnicznej, technologii drzewnej i tapicerskiej oraz mechaniki pojazdowej.

Po raz kolejny uczniowie z Bralina okazali się „sprawni w przyszłym zawodzie”, zajmując w tym roku 2. miejsce, ulegając jedynie ekipie z Rychtala.