Święto szachów w szkole

Święto szachów w szkole

30.11.2023 r. w bralińskim „Koperniku” miało miejsce szachowe wydarzenie w Gminie Bralin.

Na zaproszenie Organizatora Sportu w Środowisku Wiejskim Pana Jerzego Liebnera przyjechali reprezentanci uczniów ze szkół podstawowych z zaprzyjaźnionej Gminy Rychtal.

Była to rewizyta, gdyż wiosną tego roku, bralińscy uczniowie gościli w Krzyżownikach.

Mecz szachowy pomiędzy uczniami rozgrywany był na 15 szachownicach, na dystansie 7 rund, z czasem 10 minut na zawodnika i 5 sekund dodatkowo za wykonany ruch na planszy.

Turniej przebiegał bardzo sprawnie i w przyjaznej atmosferze, a tak naprawdę wszyscy okazali się zwycięzcami, choć trzeba przyznać z pokorą, że w dalszym ciągu Rychtal góruje i wygrywa mecze, ale nasi zawodnicy stawiają coraz większy opór.

Sytuacje sporne podczas rozgrywek rozstrzygał sędzia stolikowy pan Jan Krawczyk, nasz absolwent, mieszkaniec Bralina, szachista legitymujący się II kategorią szachową.

Należy podkreślić, że właśnie Gmina Rychtal jest prekursorem szachowym w powiecie kępińskim przynajmniej wśród dzieci, a głównym motorem napędowym sekcji szachowej jest sam wójt Rychtala Pan Adam Staszczyk.

Wszyscy uczestnicy szachowych zmagań zostali uhonorowani medalami. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a opiekunowie wyjechali z pamiątkowymi dyplomami.

Na zakończenie osobne podziękowania kierujemy do właścicieli cukierni Jarczak, która była sponsorem słodkiego poczęstunku podczas zmagań.