Mikołajki z Mikołajem

W dniach od 5 do 8 grudnia br. w bibliotece szkolnej odbyło się wydarzenie, którego celem było przybliżenie uczniom postaci św. Mikołaja, kształtowanie umiejętności korzystania z dostępnych źródeł oraz zintegrowania grona czytelników.

W bibliotece przygotowano wystawę o biskupie z Miry, Mikołaju. Ponadto zaprezentowano książki o tematyce mikołajkowo-świątecznej, np. Musierowicz „Noelka”, „Kwiat kalafiora” oraz takie, których bohater nosił imię Mikołaj, np. Sempé i Gościnny – seria przygód Mikołajka.

Wśród uczniów odwiedzających bibliotekę zostały przeprowadzone krótkie quizy dotyczące postaci św. Mikołaja. Odpowiedzi na pytania uczniowie klas 4-8 mogli znaleźć w źródłach przedstawionych na wystawie.

Dzieciom klas 0-3 czytano bajkę Marii Marczyńskiej pt. „Opowieść o świętym Mikołaju”.

Nagrodami w konkursach były drobne ozdoby choinkowe i czekoladowe Mikołajki. Został również przeprowadzony sondaż pod hasłem: „Jaką książkę poleciłbyś jako prezent pod choinkę”. Oto najczęściej wymieniane tytuły książek i tytuły serii książek: „Opowieść wigilijna”, „W pustyni i w puszczy”, „Karolcia”, „Dziennik cwaniaczka”, „Harry Potter”, „Opowieści z Narnii”, „Mikołajek”, „Baśniobór”, „Najfutbolniejsi”, „Zosia i jej zoo”, „Zaczarowana zagroda”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Bracia Lwie Serce”, „Okrutny Książę”, „Szóstka wron”, „Władca Pierścieni”, „Skrzynia władcy piorunów”, „Felix, Net i Nika”, „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, „ Enola Holmes”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Bajkowe święta”, „Tomek Łebski”, „Tiramisu z truskawkami”, „Julka i Książę”, „Zaopiekuj się mną” oraz „Dogman”.

Wszystkim odwiedzającym bibliotekę dziękujemy za udział w imprezie, a Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.