Coraz bliżej święta…

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to niezwykły czas oczekiwania, radości z Narodzin Dzieciątka Bożego. Wigilia poprzedza to niesamowite wydarzenie, i tak też było w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie. Od porannych godzin w szkole czuć było świąteczną atmosferę. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie zasiedli wspólnie z wychowawcami przy klasowych stołach wigilijnych, podzielili się opłatkiem oraz wspólnie kolędowali.

Tradycyjnie jak co roku nie zabrakło również Wigilii Szkolnej. W świetlicy terapeutycznej „Tęcza” odbyło się spotkanie najpierw dla uczniów klas I-IV. Gdzie pod przewodnictwem pani Agaty Piotrowiak uczniowie klasy II c przedstawili Jasełka. Uczniowie zamienili się w aktorów i przedstawili historię sprzed ponad 2000 lat. Przybliżyli wszystkim Narodziny Bożej Dzieciny, zachęcili do wspólnego kolędowania wspólnie z uczniami klasy II a i II b.

Przedstawienie dla uczniów klas V-VIII oraz III gimnazjum przygotowała młodzież pod kierownictwem ks. Przemysława Kapały. Uczniowie przepięknym występem, wspaniałą grą aktorską oraz migotaniem świateł wprowadzili wszystkich w klimat świąt. Przedstawili co w życiu jest ważne, istotne – tym samym skłonili widzów do refleksji. Wielu z obecnych przeżyło chwile wzruszeń.

Zarówno podczas spotkania dla uczniów klas młodszych jak i starszych nie zabrakło wspólnego kolędowania, Uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Katarzyny Kireńczuk-Szczepaniak oraz pani Karoliny Gaweł odczytali Słowo Boże, przygotowali opłatek, którym przedstawiciele klas podzielili się oraz przekazali światło betlejemskie. Dyrektor Szkoły pani Beata Czaczkowska, zaproszeni goście: Wójt Gminy Bralin pan Piotr Hołoś, Proboszcz Parafii pw. św. Anny w Bralinie Roman Krzyżaniak, Kierownik referatu – specjalista ds. oświaty, kultury, sportu i współpracy z organizacjami pan Sławomir Bąk przekazali świąteczne życzenia społeczności uczniowskiej oraz pracownikom.