3. miejsce w IX Powiatowym Konkursie „Sprawni w przyszłym zawodzie”

22.04. br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych. Udział w nim wzięli uczniowie prawie ze wszystkich szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kępnie, a obecnością zaszczycili m.in.: Pan Robert Kieruzal – Starosta Kępiński oraz Pani Alicja Śniegocka – Wicestarosta. Szkołę Podstawową z Bralina reprezentowali uczniowie z klas 8. w osobach: Zofia Marczyk, Wiktoria Rybczyńska oraz Tomasz Hoja i Mateusz Głąb, a do konkursu zachęcił i przygotowywał Pan Jerzy Liebner.

Dziewczęta wykonywały zadania teoretyczne i praktyczne w pracowniach takich jak: agrobiznes, gastronomia, fryzjerstwo, logistyka czy handel, chłopcy zaś w: biologiczno-rolniczej, budowniczo-projektowej, elektrotechnicznej, technologii drzewnej i tapicerskiej oraz mechaniki pojazdowej.

Nasi reprezentacji jak zwykle nie zawiedli i spisali się bardzo dobrze zajmując 3. miejsce wśród 15. obecnych szkół podstawowych. Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy.