Żukiem po Europie

23 maja 2018 r. gościliśmy w Szkolnym Kole Krajoznawczo-Turystycznym studentów Politechniki Wrocławskiej: Krystiana Kmiecia, Patryka Nowojewskiego oraz Michała Kamzola, którzy opowiedzieli nam, jak w szczytnym celu starym żukiem podróżowali po Europie.

Podczas spotkania panowie opowiedzieli nam o etapach remontu żuka oraz skąd wziął się pomysł na podróżowanie starym autem podczas dwóch edycji Złombola. Złombol to kilkudniowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu ok. 2500 km (w jedna stronę) autem o socjalistycznej produkcji lub konstrukcji. Rajd powstał w 2007 roku jako pomysł na zebranie pieniędzy dla Domów Dziecka na Śląsku. Odbywa się corocznie, a start ma zawsze miejsce w Katowicach. Nasi goście uczestniczyli w dziesiątej i jedenastej edycji rajdu. W 2016 r. dojechali na Sycylię, a w 2017 – do Hiszpanii.

Uczestnicy spotkania zostali zabrani najpierw w wirtualną podróż na Sycylię, później – do kraju Basków. Zebrani w szkole goście podziwiali najważniejsze i najpiękniejsze miejsca Sycylii i północnej Hiszpanii. Po zakończeniu spotkania rozległy się brawa oraz słowa podziękowania i uznania dla naszych sympatycznych gości. Nie obyło się, rzecz jasna, bez krótkiej przejażdżki starym „wehikułem”.

Składamy serdeczne podziękowania panom: Krystianowi, Michałowi i Patrykowi za to, że zechcieli podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Panowie, jesteśmy pełni podziwu dla Waszych umiejętności, Waszej wytrwałości i pasji.

Wszystkim przybyłym gorąco dziękujemy za udział w spotkaniu.