Zawód dla najodważniejszych – spotkanie ze strażakiem!

W poniedziałkowy poranek, 30 maja 2022 r., uczniowie klas drugich wraz z opiekunami wybrali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Bralinie, aby spotkać się z p. Marcinem Marczykiem – zawodowym strażakiem.

Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy strażaka. Szeroki wachlarz obowiązków zdziwił niejednego ucznia. Praca strażaka, która kojarzy się nam głównie z gaszeniem pożarów, w praktyce wiąże się także z wieloma innymi zadaniami. Pan Marcin opowiedział o swoich codziennych obowiązkach, wyjazdach oraz szkoleniach, a także przedstawił dzieciom wskazówki na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nie lada gratką dla dzieci okazała się demonstracja sprzętu strażackiego. Uczniowie mogli założyć plecak, jednak zamiast książek była to butla ze sprzężonym powietrzem. Dzieci z zaciekawieniem oglądały piły, nożyce hydrauliczne oraz sprzęt wykorzystywany do pierwszej pomocy przedmedycznej oraz innego rodzaju wyposażenie wozu strażackiego

Zawód strażaka wymaga niezwykłej odwagi, sprawności, wytrwałości i poświęcenia! Dziękujemy Wszystkim strażakom, że codziennie troszczą się o nasze bezpieczeństwo! Panu Marcinowi Marczykowi dziękujemy za niezwykłą lekcję, przekazanie nam wielu cennych informacji oraz ciekawostek z życia strażaka. Życzymy dużo zdrowia i sił!