„Zaczynamy od czytania”

W ramach inicjatywy dotyczącej zachęcania najmłodszych do codziennego sięgania po lekturę, 29 września br. klasę 3c odwiedziła p. Regina Marczak. Gość niewątpliwie związany z tematyką spotkania, miłośniczka czytelnictwa oraz wieloletni pracownik biblioteki szkolnej.
Dzieci w ramach zajęć przysłuchiwały się interpretacji czytanej przez p. Reginę pozycji pt. „Jak zostałam szpiegiem”, która szybko okazała się być przezabawną historią małej Amelki. Uczniowie z zaciekawieniem wyczekiwali zakończenia. Ku zaskoczeniu wszystkich, z ostatnimi rozdziałami zapoznać musieli się wraz z wychowawczynią, p. Krystyną Hołoś, podczas kolejnych poranków czytelniczych.
W ręce p. Reginy trafił piękny wrzos, jako podziękowanie ze strony uczniów, natomiast sam gość obdarował wszystkich drobnymi słodkościami.
Każdy dzień w klasie 3c rozpoczynać się będzie od zaprezentowania kilku stron książki przez dzieci. Natomiast gość specjalny odwiedzać klasę 3 c będzie cyklicznie, raz w miesiącu, jako sposób zachęcania uczniów do czytania.