Z Meksyku autostopem do Peru

28 maja 2024 r. w Szkolnym Kole Krajoznawczo-Turystycznym odbyliśmy spotkanie z podróżnikiem Jakubem Hillenbergiem. Było to niezwykłe doświadczenie dla wszystkich.

Jakub Hillenberg podzielił się swoimi fascynującymi przygodami z podróży autostopem przez Amerykę Łacińską, zaczynając od kolorowego Meksyku przez Gwatemalę, Nikaraguę, Kostarykę i Panamę, Kolumbię i Ekwador do Peru. Opowiedział o spotkaniach z lokalną kulturą i przyrodą, podkreślając znaczenie ostrożności i świadomości podczas podróży. Relacjonując przejście przez Kolumbię, przedstawił nam spojrzenie na rzeczywistość kontrastów społecznych tego kraju.

Opowiedział nam o swojej przeprawie przez Ekwador i o wspinaczce na pięciotysięcznik w Peru. Kulminacyjnym punktem spotkania była opowieść o zwiedzaniu Machu Picchu w Peru, niezwykłego zabytku kultury Inków.

Dzięki relacji Jakuba Hillenberga uczestnicy mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o różnorodności i pięknie świata oraz zrozumienia, jak podróże mogą zmieniać nasze spojrzenie na życie.