Z ekologią za pan brat

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Święta Drzewa, które przypada 10 października. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Gmina Bralin pozyskała dotację na zakup sadzonek drzew miododajnych. Łącznie wzdłuż poboczy dróg gruntowych uczniowie i pracownicy urzędu gminy posadzili 100 lip. Połowę z nich w Bralinie, pozostałe – w Nosalach.

Ponadto 11 października do szkoły zawitał Czesław Pawlikowski z Nadleśnictwa Syców. Gość w bardzo ciekawy sposób mówił o drzewach i ich zbawiennym wpływie na ludzkie życie. Oprócz walorów krajobrazowych i estetycznych dostarczają nam one bowiem niezbędnego do życia tlenu, tworzą środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt, dostarczając im pożywienia.

Obchody Święta Drzewa były okazją do podsumowania zbiórki makulatury. W kategorii klas I-V zwyciężyła klasa 1 b (490 kg), II była kl. 5 a (419 kg), III – 5 c (281 kg). Z kolei w starszej grupie wiekowej najwięcej makulatury zebrali uczniowie kl. 7 b (852 kg), 7 a (282 kg) i 8 b (227 kg). Powyższe działania na terenie naszej szkoły koordynowała Barbara Kamoś, nauczycielka przyrody.