Wyczekiwany gość w szkole… Święty Mikołaj

Jak co roku o tej porze uczniowie wyczekują starszego, siwego, niezwykłego gościa… Świętego Mikołaja. Na ten moment wszyscy czekają cały rok i przygotowują się do odwiedzin tak ważnego gościa. Tegoroczne Mikołajki w naszej szkole obchodziliśmy 5 grudnia 2016 r.

W ostatnich dniach można było zauważyć świąteczny nastrój nie tylko w salach lekcyjnych, ale również w całej szkole. Uczniowie śpiewali kolędy i pastorałki, ubierali choinkę oraz byli nadzwyczaj grzeczni. W poniedziałkowy poranek Święty Mikołaj odwiedził uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. W nagrodę wszyscy grzeczni uczniowie otrzymali upominki. Natomiast dzieci w podziękowaniu za pamięć i upominki zaśpiewały Mikołajowi kolędę lub pastorałkę. Ale to nie był koniec atrakcji, po prezentach oraz wspólnych zdjęciach nadszedł czas na niespodziankę od Rady Rodziców.

Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w Dniu Nauki, który składał się z warsztatów z robotyki oraz pokazu doświadczeń naukowych. Dzieci podczas warsztatów wkroczyły do świata lego robotyki, ucząc się budować działające roboty z klocków. Niezwykłą atrakcją okazała się umiejętność sterowania pojazdami wykonanymi z klocków. Kolejną atrakcją było uczestniczenie w pokazie doświadczeń naukowych. Podczas niego uczniowie pobudzili swą ciekawość i mogli zaspokoić umysły małych badaczy biorąc czynny udział w przeprowadzaniu spektakularnych doświadczeń naukowych. Na pamiątkę każdy uczestnik nie tylko zachowa niezwykłe wspomnienia, ale również certyfikat.

Ten wyjątkowy, pełen wrażeń dzień na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych. Z niecierpliwością czekamy na Mikołaja w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania kierujemy ku Radzie Rodziców, w szczególności do Prezydium Rady: p. Aleksandry Kubackiej, p. Aliny Puchały oraz p. Małgorzaty Krzak za zorganizowanie wspaniałego dnia i zapewnienie niecodziennych przeżyć uczniom naszej szkoły. Ponadto słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich nauczycieli, w szczególności do p. Elżbiety Leśniarek za włączenie się w tegoroczne mikołajkowe obchody – przygotowanie pięknej dekoracji.