Wycieczka pełna wrażeń

11 grudnia 2018 r. klasa 8b wraz z wychowawcą –Jolantą Cudniewicz oraz p. Mirosławą Zauchą wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. W ten sposób obchodziliśmy klasowe mikołajki. 

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Pana Tadeusza, mieszczącym się na wrocławskim Rynku, które stanowi miejsce interaktywnych spotkań z kulturą dla każdego. Uczniowie mieli okazję poznać trudne losy naszej Ojczyzny, wymazanej z mapy przez zaborców. Doświadczyli ducha polskości, krocząc śladami Adama Mickiewicza. Zdobyli wiele informacji na temat okoliczności powstania epopei narodowej, oddziaływania dzieła na kolejne pokolenia. „Pan Tadeusz” jest lekturą każdego ósmoklasisty, wielkie znaczenie miało więc zobaczenie wystawy „Rękopis Pana Tadeusza”. Nowoczesne środki audiowizualne pozwoliły uczniom na aktywne spotkanie z historią, a lekcja-  “Dąbrowski? Z ziemi włoskiej do? O niepodległości” z elementami gry z escape room na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Ciekawą propozycją dla młodych ludzi były też wystawy czasowe poświęcone wielkim Polakom. Klasa 8b z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowieści o życiu Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego.

Świąteczny klimat udzielił się wszystkim na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Tu wszyscy oddali się gwiazdkowym zakupom, podziwiając piękne ozdoby, wypieki przy dźwiękach kolęd.

Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w Parku Trampolin. Tutaj na uczniów czekało wiele atrakcji. Mogli zażyć kąpieli w gąbkach, sprawdzić swe umiejętności akrobatyczne, pokonując różne przeszkody, wykonując salta pod okiem trenera, pograć w piłkę. Aktywnie spędzony czas przyniósł mnóstwo wrażeń, a godzina w tej krainie zabawy szybko minęła.

Mikołajkowa wyprawa przyniosła wiele niespodzianek. Nauka poprzez zabawę to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu do czego wszystkich zachęcamy.