Wycieczka klasy II a do Łodzi w formule 4T

Tajemniczy tytuł artykułu składa się ze słów-kluczy. Dotyczy wyjazdu klasy II a oddziału gimnazjalnego wraz z kilkoma uczniami kl. II b i dwiema uczennicami kl. 7 a szkoły podstawowej do Łodzi.

Wycieczka miała miejsce 15 grudnia. Trwała ponad 11 godzin, ale upłynęła we wspaniałej, świątecznej atmosferze. Od wczesnego ranka do późnego popołudnia bawiliśmy się doskonale. Wymiar wycieczki 4T to nic innego jak: transport – technika – teatr – tradycja. O transport zadbała firma „Transporter Travel” z Bralina, która oprócz komfortowych warunków podróży, zadbała o inne atrakcje. W czasie jazdy autokarem mogliśmy posłuchać świątecznych przebojów, pośpiewać kolędy, a nawet obejrzeliśmy ciekawy film.

Słowo-klucz „technika” – to pierwszy punkt naszej wycieczki do „Fabryki,” muzeum, w którym mogliśmy wysłuchać ciekawej historii Łodzi, jak z niewielkiej mieściny dzięki technice i rozwojowi przemysłu włókienniczego stała się drugim co do wielkości miastem w Polsce.

Słowo „teatr” – to główny cel naszej wycieczki i sztuka pt. „Szalone nożyczki”. Dla większości z nas to pierwsze zetknięcie ze sceną teatralną, ale po spektaklu możemy śmiało powiedzieć, że na pewno większość z nas może powróci do Teatru Powszechnego w Łodzi.

Wreszcie czwarte T to tradycja. Na zakończenie naszej podróży mogliśmy podziwiać centrum miasta w świątecznej aranżacji. Była wspaniała choinka, dekoracje świąteczne, lodowisko pod chmurką, jarmark bożonarodzeniowy, czyli polskie tradycje świąteczne, a my staliśmy się tego świadkami. Opiekunami podczas wycieczki byli: Jerzy Liebner – wychowawca i pomysłodawca wyjazdu oraz wicedyrektor Karolina Forysiak.