Wycieczka klas IIa i IIb do Łodzi

Dnia 23 maja uczniowie klasy II a i II b wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

Wizytę w Łodzi rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium EC1. Tutaj mieliśmy przyjemność oglądać pokaz pt. ,,Kosmos dla najmłodszych”.

Kolejnym punktem wycieczki był dojazd do Centrum Nauki Eksperymentarium, gdzie uczniowie mogli samodzielnie poznać działania zjawisk.

Następnie czekała nas wspaniała zabawa w Laserowym Paintball. Gra odbywała się specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – Laserowym labiryncie, zajmującym powierzchnię 250 m.

Zmęczeni i głodni udaliśmy się na obiad do restauracji McDonald’s.

Tuż po obiedzie spotkaliśmy się z Panią przewodnik, która zapoznała uczniów z historią powstania fabryki Izraela Poznańskiego oraz z technologią produkcji tkanin bawełnianych.

Na koniec wybraliśmy się na jedną z najdłuższych ulic w Europie – ulicę Piotrkowską, gdzie podziwialiśmy zabytkowe kamienice oraz zobaczyliśmy wyjątkowe podwórko ,,Pasaż Róży”.

Podwórko zrobiło na nas ogromne wrażenie, ponieważ całe zostało wyłożone kawałkami luster. Autorką instalacji jest Joanna Rajkowska, która tworzenie mozaikowego podwórza rozpoczęła w 2013 r. podczas Festiwalu Łódź Miasto Czterech Kultur. Jest to największa szklana mozaika w Polsce.

Na koniec uczniowie mogli zakupić pamiątki z Łodzi. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bralina.