Wycieczka do Wrocławia

12 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 4a i 4s razem z wychowawcami oraz opiekunami byli na jednodniowej wycieczce we Wrocławiu. Ta piękna i malownicza stolica Dolnego Śląska przywitała nas pochmurną pogodą.

Najpierw udaliśmy się do Kina Helios w centrum handlowym Magnolia Park i obejrzeliśmy film pt: ”Szczęśliwe święta”. Następnie z kina przejechaliśmy autokarem na wrocławski Rynek, gdzie odbywa się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Urzekł nas świąteczny wystrój tego niezwykłego miejsca: piękne choinki, ozdoby świąteczne i magiczna atmosfera. W blasku lampek, przy dźwiękach kolęd i w tłumie zwiedzających poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jedną z największych atrakcji Jarmarku jest Bajkowy Lasek, dzięki któremu dzieci i dorośli zostali przeniesieni w magiczny świat bajek. Nasi uczniowie miło spędzili czas, kupując świąteczne pamiątki, ręcznie robioną biżuterię z bursztynu i srebra, ozdoby choinkowe, czekoladowe pierniki. A kiedy zgłodnieliśmy, mogliśmy zajadać się piernikowymi sercami oblanymi czekoladą, skosztować jadalnych kasztanów oraz całego mnóstwa innych przepysznych łakoci.

Ostatnim punktem programu dzisiejszej wycieczki była wizyta w Mc Donaldzie i wspólny posiłek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń o godzinie 16.45 wróciliśmy do Bralina.

Grażyna Wróbel, Wiesław Klaczyński