Wrzesień w grupie 0a

Dla dzieci 6-letnich wrzesień był miesiącem, który obfitował w wiele zmian. Po wakacjach zamiast wrócić w mury przedszkola zaczęli uczęszczać do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie i stali się nową grupą. Rozpoczął się, zatem czas adaptacji do nowego miejsca, nowych koleżanek i kolegów, a także nowych Pań.

Oprócz tego, że zerówkowicze aklimatyzowali się, we wrześniu miało miejsce wiele wydarzeń, dzięki którym wspólna praca i zabawa stały się jeszcze bardziej przyjemne.

Grupa 0a wspólnie ustaliła swoje grupowe zasady, pod którymi podpisali się odciskiem dłoni. Odwiedzili nas również bardzo ważni goście – Policjanci, którzy opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku, prawidłowym zachowaniu na przejściu dla pieszych oraz o tym, jak istotną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Dzieci nie ominął „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” ustanowiony przez Rzecznika Praw Dziecka, a obchodzony corocznie 20 września, po to, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej.

Z kolei 24 września wychowankowie zerówki wyruszyli w swoją pierwszą wycieczkę do Kina Sokolnia w Kępnie, na bajkę „Psi Patrol”. Wyjazd ten przyniósł dzieciom wiele radości.

Na zakończenie miesiąca świętowaliśmy Dzień Chłopaka, który był pełen zabawy, uśmiechu, tańców i konkursów. Oprócz znakomitej zabawy, dzięki staraniom Trójki Grupowej chłopcy z grupy 0a otrzymali upominki.