Wielki sukces chłopców z bralińskiej podstawówki!

Znakomicie spisali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej z Bralina na Mistrzostwach Rejonu w Piłkę Siatkową. Podopieczni p. Michała Góreckiego byli największą niespodzianką zawodów zajmując trzecie miejsce w rejonie kaliskim!

Na finał do Krotoszyna, który odbył się 20 marca 2017 r. przyjechało osiem najlepszych drużyn Naszego regionu. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny, z których po dwie najlepsze wychodziły do półfinałów. Nasi uczniowie reprezentujący gminę Bralin i powiat kępiński trafili do grupy z ubiegłorocznymi mistrzami województwa: SP 7 Krotoszyn, a także z drużynami: SP 9 Kalisz i SP 2 Pleszew. Drugą grupę tworzyły: SP 8 Krotoszyn, SP Grabów, SP Stawiszyn i SP 18 Kalisz.

Po pasjonujących i wyrównanych pojedynkach chłopcom udało się wygrać dwa mecze grupowe, co dało drugie miejsce i awans do najlepszej czwórki turnieju.

W półfinale zawodów trafiliśmy na zwycięzcę drugiej grupy: SP 8 Krotoszyn. Niestety chłopcy z Krotoszyna okazali się za mocni. Trudno się dziwić, gdyż w Krotoszynie funkcjonuje od lat jedna z najlepszych w Polsce „Krotoszyńska Akademia Siatkówki”, która wchodzi w skład Siatkarskich Ośrodków Szkolnych działających na terenie całego kraju. Nic więc dziwnego, że w finale spotkały się dwie krotoszyńskie podstawówki, które będą reprezentować rejon Kalisz na finałach województwa wielkopolskiego.

Drużynę z Bralina czekał mecz o trzecie miejsce z SP 18 Kalisz. Faworyzowani uczniowie z Kalisza na co dzień reprezentujący klub MUKS Grom Kalisz, zaczęli bardzo mocno i szybko, wygrali pierwszego seta. Jednak uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bralina pokazali duże umiejętności i wolę walki do samego końca i udało im się odwrócić losy spotkania. Chłopcy pokazali, że pomimo mniejszych możliwości rozwoju, można charakterem i walecznością o każdą piłkę wygrać nawet z teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem, za co dostali duże brawa uznania od zgromadzonej na sali publiczności.

Gratulujemy!!

Na sukces zapracowali: Mateusz Antczak, Jakub Kula, Jakub Oziembłowski, Wojciech Zmyślony, Piotr Grzesiński, Witold Kuropka, Nikodem Myśliński, Mikołaj Kruszelnicki i Krystian Kłodnicki.

Wyniki osiągane przez drużynę z Bralina:

Grupa

SP Bralin vs SP 7 Krotoszyn 0:2

SP Bralin vs SP 9 Kalisz 2:1

SP Bralin vs SP 2 Pleszew 2:1

Półfinał

SP Bralin vs SP 8 Krotoszyn 0:2

Mecz o 3 miejsce

SP Bralin vs SP 18 Kalisz 2:1

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 7 Krotoszyn
  2. SP 8 Krotoszyn
  3. SP Bralin
  4. SP 18 Kalisz
  5. SP 9 Kalisz, SP Grabów
  6. SP 2 Pleszew, SP Stawiszyn