Wędrówek po Małej Ojczyźnie ciąg dalszy – Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne w Mikorzynie.

Czerwiec okazał się bardzo intensywnym miesiącem – 22 czerwca 2021roku odbyła się nasza ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa. Tym razem obraliśmy kurs na Mikorzyn. Udało nam się odwiedzić kilka pięknych miejsc: Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, mikorzyński dwór z 1786 r. a w miejscowości Korzeń – pomnik upamiętniający bitwę, rozegraną w czasie Powstania Wielkopolskiego. Zachwyciliśmy się piękną aleją dębowa przy drodze Mikorzyn – Torzeniec, a w drodze powrotnej zwiedziliśmy unikalny dwupoziomowy dworzec kolejowy w Kępnie z krzyżowym usytuowaniem peronów (jeden z dwu tego rodzaju obiektów w Polsce).

Nasze wycieczki uznajemy za bardzo udane – chyba wszystkim brakowało wspólnych spotkań, rozmów na tematy poważne i całkiem błahe oraz grupowego wysiłku .

Rowerowe wędrówki po Małej Ojczyźnie rozbudziły w nas chęć poznania przeszłości miejsc związanych z naszą okolicą, dlatego w wakacje nie zamierzamy się lenić, już niebawem ruszymy na trasy naszego powiatu z najbliższymi i … mamy już plany na turystyczny wrzesień.