W tajemniczym świecie iluzji

W czwartek, 9 listopada 2017 r. w naszej szkole gościł Aleksander Tkacz, iluzjonista z Ukrainy. Uczniowie przywitali gościa w sali gimnastycznej gromkimi brawami, a następnie z zapartym tchem oglądali jego godzinny występ zatytułowany „Tajemnice iluzji”.

Trzeba przyznać, że przedstawienie, jakie w dwóch turach – dla młodszych i nieco starszych widzów – dał Aleksander Tkacz, stało na wysokim poziomie. I nic dziwnego, bo to artysta od lat oddany sztuce iluzji. Warto wiedzieć, że do występów przed dorosłą publicznością wykorzystuje czasami sprzęt o wadze 3,5 tony! Na młodych widzach w Bralinie największe wrażenie zrobiło pojawianie się i znikanie postaci, „przecinanie” piłą elektryczną pań nauczycielek, lewitacja stolika, zamiana zwykłych kartek na banknoty oraz… czytanie w myślach.

Pokaz „Tajemnice iluzji” dzieci i młodzież przyjęły z zachwytem. Forma spektaklu była niezwykle atrakcyjna, dopasowana do poziomu percepcji uczniów, pobudziła ich aktywność intelektualną oraz dała interesujący pogląd na matematykę i fizykę. A współudział widzów w rozwiązywaniu zadań w trakcie spektaklu był strzałem w dziesiątkę. Sztuka iluzji, świat czarów i bajek są dzieciom bliskie, korzystnie wpływają na rozwój ich wyobraźni, logicznego myślenia, dostarczają miłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Tak właśnie było w Bralinie. Po spotkaniu z panem Aleksandrem trudno nie wierzyć, że czary istnieją naprawdę!