W poszukiwaniu dinozaurów…

16 maja 2022 r. uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu dinozaurów. Od samego rana wraz z piękną pogodą i z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy do Krasiejowa.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, to tam przenieśliśmy się miliony lat wstecz, gdzie oglądaliśmy wystawy „Okien prehistorii”. Uczniowie mogli przyjrzeć się etapom ewolucji człowieka wraz z audioprzewodnikiem. Następnie przeszliśmy do JuraParku, gdzie koleją pokonaliśmy Tunel Czasu, w którym udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Następnie na spotkanie wyszły nam dinozaury, na ścieżce edukacyjnej zwiedzanej z przewodnikiem poznaliśmy prawie 70 gatunków oraz około 200 modeli mezozoicznych gadów i płazów- wszystkie w naturalnej wielkości. Atrakcją dla dzieci był również Pawilon Paleontologiczny, w którym przez przeszkloną podłogę zobaczyliśmy skamieniałości triasowych płazów i gadów. Wiele uśmiechu na twarzach dzieci wywołało kino 5D, w którym wybraliśmy się na wyprawę z dinozaurami. Niezwykłe efekty specjalne były nie lada gratką dla dzieci. Prehistoryczne Oceanarium natomiast pozwoliło nam poznać rafy koralowe oraz wymarłe gatunki gadów i tajemnice morskich głębin. Na koniec, po smacznym obiedzie, skorzystaliśmy z placu zabaw, gdzie dzieci z radością wspinały się na pajęczą sieć oraz korzystały z wielu innych atrakcji. Oczywiście każda wycieczka nie może zakończyć się bez zakupu pamiątki.

Pełni wspaniałych wspomnień, nowych wiadomości oraz pamiątek wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy zgodnym chórem możemy uznać wycieczkę klasową do Krasiejowa za udaną!