W Mielęcinie powalczą najlepsi

29 września 2017 r. w Bralinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Bralin w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udział w zawodach wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie i Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

W kategorii klas 4-6 drużyny składały się ośmiu zawodników, z których każdy miał do pokonania około 800 metrów.

Żeńską reprezentację Zespółu Szkół z Nowej Wsi Książęcej stanowili: Katarzyna Gogół, Marta Grzelak, Weronika Wnuczek, Anastazja Krowiarz, Natalia Sawicka, Maja i Oliwia Kupczyk, Oliwia Szkudlarek, a męską: Szymon Głowik, Kacper Wróbel, Hubert Dachowski, Mateusz Zając, Bartosz Bryłka, Alan Czajkowski, Tymoteusz Czajkowski i Jakub Chałupka. Poza konkursem wystąpili Jan Heising i Tomasz Wodziak.

Z kolei skład drużyny Szkoły Podstawowej w Bralinie był następujacy: Wiktoria Wydmuch, Weronika Dąbrowska, Żaneta Nowak, Amelia Rybczyńska, Iga Szczepaniak, Liwia Klaczyńska Wiktoria Rybczyńska i Martyna Szczepaniak i Maja Kazimierczak (zawodniczka rezerwowa). Sztafetę chłopców tej samej kategorii wiekowej tworzyli: Kacper Jędrzejak, Jakub Lenek, Mateusz Liebner, Jakub Przewdzięk, Hubert Laskowski, Jan Puchała, Bartosz Wawrzynowski i Jakub Wawrzynowski.

Rywalizację, zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców, wygrały ekipy z Bralina, które tym samym wystąpią w finale powiatowym Sztafetowych Biegów Przełajowych w Mielęcinie 3 października.

W tym samym dniu przeprowadzono również eliminacje w starszych rocznikach uczniów z Bralina – klasach siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjum. Z każdej klasy nauczyciele wychowania fizycznego wybrali od 3 do 5 najlepszych zawodników. Z 17 dziewcząt i 19 chłopców wytypowano po dwie dziesięciosobowe grupy, które będą reprezentowały naszą szkołę w Mielęcinie. Oto ich sklady: Weronika Przewdzięk, Zuzanna Grzelak, Milena Drelak, Katarzyna Łukianowska, Paulina Mirowska, Martyna Kokot, Natalia Wawrzynowska, Kasandra Troianovska, Nadia Rojkiewicz i Sylwia Biernat oraz Szymon Skudlarek i Konrad Bryłka. Jako trzeci linię mety minął Jakub Babis. Kolejne miejsca zajęli: Eryk Wypych, Hubert Wójcik, Karol Bednarek, Jakub Marciniak, Kacper Echaust, Kacper Kruszelnicki i Mikołaj Kruszelnicki.