VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych „Sprawni w przyszłym zawodzie”

28.02. br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych. Wzięli w nim udział uczniowie z prawie wszystkich szkół podstawowych (19) powiatu kępińskiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kępnie, a swą obecnością zaszczycili go: Robert Kieruzal – starosta kępiński oraz Andrzej Jóźwik – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu. Szkołę Podstawową z Bralina reprezentowali w tym roku uczniowie klasy 8b: Żaneta Nowak, Nicole Wilk oraz Jakub Lenek i Michał Krzak, a do konkursu zachęcił i przygotowywał ich p. Jerzy Liebner.

Dziewczęta wykonywały zadania teoretyczne i praktyczne w pracowniach takich jak: agrobiznes, gastronomia, fryzjerstwo, logistyka czy handel, chłopcy zaś w pracowniach: biologiczno-rolniczej, budowniczo-projektowej, elektrotechnicznej, technologii drzewnej i tapicerskiej oraz mechaniki pojazdowej.

Mimo różnych przeciwności losu /np. kontuzja (tuż przed konkursem) ręki jednego z naszych reprezentantów/ zespół spisał się bardzo dobrze, za co należą im się słowa podziękowania, a główny cel konkursu – rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów został z pewnością zrealizowany.