VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 30 września 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie od kilku dni przygotowywali się do obchodów tego dnia przypominając sobie tabliczkę mnożenia, dekorując szkołę plakatami.
Święto Tabliczki Mnożenia rozpoczął apel z udziałem klas 4-6, na którym nastąpiło oficjalne otwarcie i przedstawienie programu dnia. Następnie na teren Bralina wyruszyły Patrole Egzaminacyjne składające się z uczniów, aby sprawdzić, jak dorośli radzą sobie z liczeniem. Uczniowie zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia egzaminowali pracowników w instytucjach państwowych, sklepach, zakładach pracy, przechodniów na ulicach. Jednocześnie w ciągu całego dnia w szkole egzaminom poddawali się uczniowie i pracownicy szkoły. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na 5 pytań, otrzymał odznakę i imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Komisje uczniowskie przyznały łącznie 158 tytułów MT-EXPERT.
Koordynatorem Lokalnym akcji była nauczycielka matematyki p. Bożena Bojanowska. W sprawnej organizacji tego dnia pomagały  p. Krystyna Żary, p. Joanna Mikołajczyk i p. Monika Słowińska.
Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom oraz dorosłych. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.