V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

15 grudnia 2016r w świetlicy Tęcza w Bralinie odbył się V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Festiwal zorganizowała Szkoła Podstawowa w Bralinie przy ścisłej współpracy Urzędu Gminy w Bralinie, Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Księży Parafii pod wezwaniem św. Anny w Bralinie.

Zebranych powitał Dyrektor SP w Bralinie Adam Pruban, następnie głos zabrał w-ce Wójt Gminy Bralin – Robert Kieruzal oraz koordynator festiwalu Iwona Maciejewska.

Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie 16 szkół podstawowych, z gmin powiatu kępińskiego m.in. uczniowie ZS w Łęce Mroczeńskiej, SP w Grębaninie, SP w Drożkach, ZS w Perzowie, SP w Buczku Wielkim, ZS w Nowej Wsi Książęcej, ZS w Laskach, SP w Opatowie, ZS w Łęce Opatowskiej, ZS w Trzcinicy, SP w Rychtalu, ZS w Donaborawie, SP w Hanulinie, SP w Krążkowach, ZS w Trębaczowie i SP w Bralinie.

Wykonawców podzielono na dwie grupy wiekowe: uczniowie kl. I – III i uczniowie kl. IV-VI; w poszczególnych grupach były po dwie kategorie: soliści, duety oraz zespoły, chóry. Wokaliści przedstawili ciekawe aranżacje kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Młodych artystów oceniało jury w składzie: ks Jacek Paczkowski – doktor muzykologii Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, przewodniczący komisji muzyki i śpiewu kościelnego, Wiesława Opacka – instruktor pracujący w Wieruszowskim Domu Kultury i Michał Zaczyk – redaktor naczelny radia SUD, przedstawiciel lokalnych mediów.

Jury wyłoniło laureatów, którzy zaprezentują się szerszej publiczności podczas galowego koncertu 8 stycznia 2017r. w Sanktuarium Matki Boskiej Pólkowskiej w Bralinie, po mszy św. o godz.15.00.

W gronie wyróżnionych znaleźli się następujący wykonawcy z kl. I – III: Maja Skąpska z ZS w Łęce Opatowskiej, Tomasz Iwan z SP w Bralinie, Martyna Jerczyńska ze SP w Grębaninie, oraz zespoły ze SP w Buczku Wielkim, z ZS w Nowej Wsi Książęcej oraz z Bralina.

Natomiast w grupie wiekowej kl. IV – VI wyróżniono: Hannę Talar ze SP w Rychtalu, Łucję Grzegorek z ZS w Trębaczowie, Wiktorię Bielińską z ZS w Laskach, Mateusza Antczaka ze SP w Bralinie, Natalię Pawlik z ZS w Trzcinicy oraz zespoły: ze SP w Opatowie, z SP w Bralinie, Scholę Fio z SP w Rychtalu oraz Chór ZS w Trzcinicy.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy, instruktorom dziękujemy za przygotowanie uczniów, sponsorom za wsparcie naszego festiwalu i gorąco zapraszamy wszystkich na koncert Laureatów.